Другий «ЕКОклас» вийшов на старт!


​У Центрі захисту дітей «Наші діти» в останній день шкільних канікул стартував черговий етап соціального екологічного проекту, надихаючи українських школярів на ecofriendly-ідеї та пошук однодумців у вирішенні проблем захисту довкілля
16 січня 2015 року юні столичні екоактивісти зібралися у київському Центрі «Наші діти», щоб дати старт другому етапу всеукраїнського конкурсу «ЕКОклас», ініційованому «Соціальним центром Геннадія Виходцева» та реалізованому торговельною мережею «Фокстрот. Техніка для дому».




- Проект «ЕКОклас» покликаний змінити ставлення дітей і через них - ровесників, батьків і педагогів до навколишнього середовища, - повідомила, відкриваючи другий «ЕКОклас», Наталія Средня, маркетинг-директор торговельної мережі «Фокстрот», що організувала конкурс. - Наш досвід проведення першого конкурсу свідчить про те, що діти хочуть і можуть брати участь у вирішенні глобальних проблем. Вони талановиті, зухвалі - і за ними у майбутньому прийняття життєво важливих для розвитку нації рішень. А наш конкурс дає їм можливість реалізувати свій перший дорослий проект і стане початком їх великого «зеленого» шляху.

Центр захисту дітей «Наші діти» гостинно прийняв відкриття II всеукраїнського конкурсу «ЕКОклас». В установі застосована інноваційна система опалення, яка заснована на експлуатації відновлюваних джерел енергії. Теплом і турботою тут оточили 39 дітей, у тому числі вимушених переселенців із зони АТО.

Під час презентації другого етапу екологічного проекту юні екологи продемонстрували у дії всі три номінації конкурсу: відкрили експозицію «ЕКОзима-2015» як перший проект у номінації «ЕКОдизайн»; школярі провели справжній аква-перфоманс у техніці ебру і разом створили символ проекту для номінації «ЕКОкреатив». Незвичайний воркшоп став майстернею для пошуку справжніх «ЕКОінновацій» - учасники свята, взявши в руки яблука та електродрот з пластиною,  спільно видобули електроенергію, аби запалити світильник у центрі зали!

Гостей свята привітав директор Департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України В'ячеслав Супрун. В листі до учасників свята  він зазначив, що інтеграція зусиль держави, науковців, бізнесу та громадськості має надзвичайне значення та  підкреслив, що проект «ЕКОклас» має реалізовуватися й надалі, бо «покликаний розвивати екологічну свідомість молоді в її прагненні піклуватися про майбутні покоління і формувати обізнаність дітей в екологічних питаннях».
- Ми впевнені, що проекти, які будуть розроблені і представлені учасниками конкурсу, не лише допоможуть поліпшити екологічну обстановку в Україні, а й дадуть можливість уникнути забруднення нашої планети в майбутньому, - зазначив голова Соціального центру Геннадій Виходцев. - Найперспективніші проекти, представлені на конкурс, ми будемо пропонувати для реалізації організаціям та службам, що займаються питаннями екологічної безпеки і чистоти в нашій країні і на нашій планеті. Адже чистота на планеті починається з нас, наших думок і дій, з чистоти робочого місця, кімнати, будинку, під'їзду і двору.


На думку президента швейцарського фонду «Скорочення ризиків» Володимира Костеріна ініціатива «ЕКОклас» буде сприяти підвищенню рівня екологічної культури в суспільстві:
- Сьогодні соціально відповідальний бізнес в Україні розуміє, наскільки важлива екологія для становлення України як інвестиційно привабливої і конкурентоспроможної держави. В розвинутих країнах екологічна політика – пріоритет і основа для прийняття рішень. Україні варто перейняти досвід успішних держав, щоб покращити рівень якості життя громадян. Підтримка освітніх проектів, спрямованих на виховання у дітей відповідальності за навколишнє середовище і ведення здорового способу життя, означає формування справжнього патріотизму.

Виконавчий директор структурного підрозділу німецько-польсько-українського товариства в Україні, яке є засновником центру захисту дітей «Наші діти», Андре Піддубни, де відбувся старт II конкурсу «ЕКОклас» підтримав партнерів по конкурсу:
- Ідеологія соціального проекту «ЕКОклас» тотожна із «зеленою філософією» Центру «Наші діти». Наша екоконцепція виражена у збереженні навколишнього середовища, спрямована на підвищення рівня знань у цій сфері. І ми хочемо, щоб Україна, як частина Європи, впроваджувала кращі світові практики та європейські стандарти, щоб наші діти росли в екологічно чистій, енергетично незалежною європейській країні.

Тамара Радченко, завідуюча відділом екології Національного еколого-натуралістичного центру МОН України, організаційного партнера конкурсу обґрунтувала необхідність стимулювання інтересу до захисту навколишнього середовища як індикатору розвитку суспільства.

Ірина Мельник, директор з розвитку бізнесу «ВД «Едіпрес Україна» від бренду «Единственная», генерального медійного спонсора побажала всім учасникам проекту удачі і реалізації нових ЕКОідей:
- Ми з радістю підтримали «ЕКОклас», розуміючи всю ступінь соціальної відповідальності бізнесу, важливість і цінність ініціативи. На учасників проекту покладена велика і значуща місія в масштабах України. У добру путь!

Міжнародним партнером став швейцарський фонд «Скорочення ризиків» (Risk Reduction Foundation). Конкурс проводиться за підтримки Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України.

Організатори конкурсу чекають конкурсні роботи на тему захисту навколишнього середовища у своєму краї від колективів 1-11 класів, творчих учнівських об'єднань країни у віці від 6 до 17 років включно по 24 квітня 2015 року.
Детальніше про умови конкурсу: https://www.foxtrot.com.ua/pages/ecoclass-rules.
Інтерв’ю з дітьми щодо екології: https://www.youtube.com/watch?v=zUN0wtZBpug&feature=youtu.be

ГКФрозвиває бренди